Uniboard yayını sabah saat 08:00'de başlamakta, asgari akşam 18:00'e kadar devam etmektedir. Kantinlerin açık olduğu saatlere göre bu süre uzamaktadır. Gün içerisinde yayınlanan her reklam ise online olarak reklamveren tarafınca takip edilebilmektedir (hangi okulda, ne zaman, ne sürelerle reklam yayınlandı, bannera kaç kere tıklandı vs.

Klip: Sürekli yayınlanmaktadır. Güncel Türkçe ve yabancı müzik içermektedir.

Öğrencinin müzik seçmesi durumunda seçilen şarkı sıraya girmektedir. Seçilen şarkının klibi mevcutsa yayınlanmaktadır. Seçilen şarkının klibi mevcut değilse (şarkıya klip çekilmemiştir, temin edilememiştir vb.) şarkı çalınmakta, ekranlarda ise öğrenci kulüplerinin etkinliklerinden görüntüler, ekstrem spor görüntüleri ve komik videolar yayınlanmaktadır.

Haber: SkyTürk'ten alınan haber içeriği 15dk. aralıklarla yayınlanmaktadır. 3 haber başlığı, 15'er saniyeden toplam 45 saniye gösterilmektedir.

Hava durumu: SkyTürk'ten alınan hava durumu içeriği 15dk. aralıklarla yayınlanmaktadır. Her ile göre özelleştirilmiş biçimde 15 saniye gösterilmektedir.

Öğrenci, okul duyuruları: 20 dk. aralıklarla kulüplerden gelen, okul sitesinde yayınlanan duyurular yayınlanmaktadır. Bir periyotta, her biri 15'er saniyeden en fazla 4 adet gösterilmektedir.

Reklamlar: 20 dk. aralıklarla gösterilmektedir. Diğer yayın biçimlerine göre önceliği vardır. Gün içinde en fazla 30 adet reklam kuşağı gösterilmektedir.